Czy substancje aktywne zawarte w kosmetykach przenikają w naszą skórę? Od czego zależy przenikanie składników aktywnych do skóry? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule. 

Zacznijmy od poczatku czyli  jak zbudowana jest nasza skóra. Warstwą ochronną czyli tarczą obronną jest naskórek, czyli najbardzie wierzchnia  warstwa zwana  rogową, zbudowana z martwych komórek (korneocytów), posiada od kilku do kilkunastu warstw. Stanowi tarczę ochronną przed środowiskiem zewnętrznym, ale również zaporą przed nadmierną ucieczką wody. Nie stety naskórek nie posiada zdolności selekcji składników aktywnych na te dobre i złe. Więc jak mają się dostać składniki?

Korneocyty stanowią „cegły” w naszej skórze, a przestrzenie międzykomórkowe to „cement”. Badania pokazują, że właśnie przez przestrzenie międzykomórkowe odbywa się przenikanie. Rzadko przez przydatki (mieszki włosowe i gruczoły) gdyż one stanowią ok 2% powierzchni skóry. Wiec jeśli wiadomo w jaki sposób docierają substancje do naszej skóry to dlaczego nie wszystkie przenika tak gładko?

Kosmetolodzy od wielu lat zmagają się z tym w jaki sposób poprawić przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Najbardziej znane metody na poprawę przenikania substancji są:

  • złuszczanie peelingami to metoda najbardzej skuteczna by pozbyć się nadmiernej warswy rogowej i by pobudzić procesy odbudowy komórkowej. Peelingi domowe czyli stosowanie peelingów ezymatycznych lub drobnoziarnistych również dają możliwość do lepszego przenikania. Należy jednak pamiętać, że te te wykonane w salonach specjalistycznych dają zdecydowanie lepsze efekty
  • biozgodne składniki czyli im bardziej swoim składem i strukturą przypominaja budowę cemętu międzykomórkowego tym lepiej będą prenikać. Można to porównać do stwierdzenia „swój do swojego”
  • „promotorzy przenikania” czyli dodatki do składników, które zmieniają zachowanie cementu i dzięki temu składniki aktywne maja możliwość efektywniej przeniknać.
  • nośniki czyli liposomy są najczęściej kuliste i w nich zamknięte sa substancje, które uwalniane są dopiero na powierzchni skóry, lecz nie jest to najlepszy proces, gdyż rozpad liposomów nastepuje dosc szybko więc penetracja składników nie jest zbyt głęboka.

Jak widać przenikanie substancji to nie taka prosta rzecz. Badania wykazały, że najlepiejwchłaniają się substancje o małych cząsteczkach. Bardzo ważna jest pielęgnacja skóry w gabinetach specjalistycznych, dzięki specjalistycznym zabiegom jesteśmy wstanie zwiększyć przenikanie substancji. Wybierając krem do swojej skóry pamiętajmy o kilku zasadach „mniej znaczy więcej”, czyli im mniej składników tym lepiej, odpowiedni do rodzaju skóry, najprostrze składniki typu ceramidy, lipidy najlepiej są przyswajane przez naszą skórę.

 

 

Trądzik to problem wielu osób nawet tych, którzy nie są już w wieku dojrzewania tylko osoby dojrzałe. Ostatnie czasy stały się jeszcze trudniejsze dla osób z problemem trądzikowym, gdyż czas pandemii i noszenie maseczek, może wzmozyć problem u wielu osób. 

Jak powstaje trądzik, skód się bierze?

Trądzik to schorzenie skóry, które sięga czasów starożytności. Już od tych czasów szukano metod leczenia trądzików to właśnie tu zapoczątkowano leczenie przez złuszczanie. Pod koniec XIX w Una przeprowadził badania nad zastosowaniem, kwasu salicylowego, trójchlorooctowego i rezorcyny. Te kwasy do dziś są stosowane i świetnie się sprawdzają.

Na początku XX w nastąpił duży przełom edukacyjny związany z trądzikiem. Dokonano pierwszego podziału klinicznego na trądzik powierzchniowy (krosty, grudki) oraz głęboki (guzowaty, ropowiczy). Dowiedziono, że przyczyną trądziku grudkowego jest stan zapalny na tle zakaźnym gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Dużą role w etiopatogenezie przypisywano gronkowcom. Zaś przyczyną trądziku guzowatego, według wielu badaczy było zakażenie bakteriami gruźliczymi. Leczenie polegało na stosowaniu szczepionek gronkowcowych oraz tuberkuliny ( białko pozyskiwane z prątków gruźlicy) Profilaktyka opierała się na oczyszczaniu manualnym, stosowaniu środków keratolitycznych, złuszczających, odtłuszczających i przeciwbakteryjnych. 

W drugiej połowie XX w badania pokazały, że przyczyną powstania trądziku są zaburzenia hormonalne, wskazano tu głównie na tarczyce, trzustkę i duże znaczenie maja hormony płciowe. Wówczas w leczeniu zaczęto stosować leki hormonalne, a dużym przełomem było wprowadzenie antybiotykoterapii głównie erytromycyny, tetracykliny. 

Etiopatogeneza do dziś nie jest jednorodna i jednoznaczna. Szacuje się, że przyczyną powstania trądziku są bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes. Jednak jest to problem na który składa się wiele czynników.

Etiopatogeneza:

  • Łojotok – nadmierne wydzielanie sebum wspomaga rozwojowi trądziku
  • Kolonizacja bakterii – zmian pH z kwaśnego do zasadowego prowadzi do zachwiania flory bakteryjnej i rozwoju bakterii beztlenowych. 
  • Keratynizacja w obrębie mieszka włosowego – dochodzi do zwężenia kanału wyprowadzającego co utrudnia usuwanie zawartości gruczołu łojowego. W efekcie powstają zaskórniki zamknięte.
  • Zaburzenia hormonalne – największe znaczenie maja anrogeny i testosteron 
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Stan psychiczny chorego – nie jest przyczyna powstania trądziku lecz zaostrza przebieg choroby. 

Czynniki wywołujące trądzik:

  • Stres
  • Zła dieta – czekolada, ostre potrawy
  • Leki 

Podział trądziku ze względu na patogenezę:

  • pospolity,
  • zaskórnikowy,
  • polekowy,
  • z zadrapania,
  • zawodowy,
  • wywołany kosmetykami lub detergentami.

Leczenie i pielęgnacja cery trądzikowej 

Ze względu na to, że trądzik nie ma jasno określonej przyczyny jest dość trudny czasami do wyleczenia. Leczenie może być długie i wymagające. W zależności od stanu i stadium trądziku możemy leczyć dermatologicznie lub w stanach łagodnych kosmetologicznie. 

W ustaleniu odpowiedniej terapii bardzo ważny jest wywiad z pacjentem, jak wygląda jego pielęgnacja codzienna, stosowane leki. 

W łagodnych postaciach choroby stosuje się substancje miejscowo działające antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Bardzo często w aktywnym stadium lekarze przepisują izotretynoina (Acnenormin, Izotek). Jest to lek, który wzbudza dużo kontrowersji. 

Nowoczesny metody walki z cerą trądzikową w kosmetologii:

  • peeling węglowy
  • Laseroterapia 
  • Złuszczanie

Mezoterapia igłowa? co to za zabieg, jak wygląda i dlaczego jest taki super dla skóry?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat mezoterapii igłowej. Często kosmetolodzy polecają tego typu zabiegi, a Ty nie wiesz czy się zdecydować i czy na pewno jest bezpieczny i dobry dla Twojej skóry. Wszystko zaraz Ci opowiem. Wiem, że dla wielu z Was zabiegi z wykorzystaniem igły to strach w oczach i przerażenie, dlaczego wszystko co jest dobre i skuteczne musi być takie drastyczne. Spokojnie to nie takie straszne i nie boli.

Zacznijmy od tego że mezoterapia igłowa to zabieg, który może być wykonany całorocznie nawet w okresie letnim i to dobra wiadomość bo znaczy, że nie jest on tak inwazyjny, a wiadomo, że większość zabiegów nie można wykonywać w okresie letnim i to tych, które są naprawde efektywne.

Zauważamy, że nasza skóra traci jędrność, witalność, pojawiają się zmarszczki, obrzęki i zasinienia pod oczami, stres, brak snu, palenie tytoniu, intensywny tryb życia. To wszystko co niekorzystnie wpływa na kondycje naszej skóry. Zaczynamy dostrzegać, że coś musimy zrobić z naszą skórą, ale nie bardzo wiemy co i oczekujemy bardzo widocznych efektów.

Mezoterapi igłowa jest zabiegiem, który błyskawicznie niweluje wszystkie niekorzystne czynniki widoczne na skórze. Efekty widoczne są praktycznie natychmiast, a efekty utrzymują się naprawdę długo. Skóra po zabiegu jest wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta i wypłycone są drobne zmarszczki, a co najważniejsze powraca blask i piękny świeży wygląd.

Jak wyglada taki zabieg? Na oczyszconą skórę nakładamy środek znieczulający po to by zabieg był jak najbardziej komfortowy. Następnie w strzykawce przygotowujemy odpowiednią ilość ampułki, odpowiednio dobranej do potrzeb skóry. Produkt podawany jest śródskórnie 3mm igłą, jest to optymalna głębokość by substancje aktywne zawarte w preparacie odpowiednio zostały przyjętę przez skórę.

Czy przekonałam Cie do tego typu zabiegów?

Zabiegi po lecie Lato to cudowny czas dla wszystkich. Słońce, woda to wszystko jest cudowne, ale nasza skóra jest troche zmęczona. Skóra nie lubi nadmiernych kąpieli słonecznych, co gorsze doprowadza do tego, że szybciej się starzeje. Pewnie zastanawiacie się jakie zabiegi możecie zrobić po lecie. Jesień to cudowny czas dla naszej skóry mamy szeroki wachlarz zabiegów: Złuszczanie, laseroterapia, mezoterapia. W tym materiale opowiem jaki wpływ mają powyższe zabiegi na naszą skrę i dlaczego warto je wykonywać. Rozpocznę od złuszczania jest to mój najlepszy zabieg wśród wszystkich zabiegów kosmetycznych i medycznych. Kuracje złuszczające to najlepsze kuracje dla skóry. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów mają mnóstwo korzyści – odnawia naskórek – Spłyca zmarszczki i blizny – Wygładza skórę – Oczyszcza skórę i odblokowuje pory – Normalizuje pracę gruczołów łojowych – Rozjaśnia przebarwienia oraz rozświetla skórę Jak widzicie same korzyści dlatego też może być wykonywane zarówno u osób młodych jak i starszych( cera dojrzała) Jak to działa? W zależności od tego jakie kwasy zastosujemy i na jaką głębokość takie uzyskamy efekty. Kuracje złuszczającą możemy również wykonać samemu w domu ale pamiętaj należy wybierać tylko delikatne kwasy. Polecam Mooi zestaw z kwasem migdałowym jest bezpiecznym i dla każdego rodzaju skóry. Złuszczania wykonywane w gabinetach kosmetycznych są zdecydowanie bardziej efektywniejsze. Kosmetolog dobiera do problemu skórnego odpowiedni kwas w odpowiednim stężeniu. Kwasy w zależności od cząsteczki penetrują w głąb naskórka i pobudzają naturalne procesy regeneracyjne naskórka w wyniku kontrolowanego stanu zapalnego pobudzamy skórę do regeneracji. Możemy spodziewać się złuszczania lub może nie wystąpić w ogóle. W warunkach domowych nie możemy wywołać, tak silnego stanu zapalnego, gdyż nie mamy wiedzy i doświadczenia. Zabiegi te są najlepsze dla naszej skóry i przede wszystkim naturalne, nie wprowadzamy żadnych sztucznych substancji. Kuracja laserowa to kolejny bardzo ciekawy i bardzo modny zabieg, zwłaszcza w walce z konkretnym problemem. Terapia laserowa jest również najbardziej skuteczna jeśli chcemy pozbyć się przebarwień, lub w walce z trądzikiem czy cerą dojrzała. Na rynku jest już dość duży wybór laserów, które działają na różne problemy. Pamiętaj jeśli chcesz usunąć przebarwienia to laser usunie nam tylko przebarwienia, bo wiązka światła skierowana jest na dany chromofor czyli substancję pochłaniającą światło w tym przypadku melaninę. W przypadku złuszczania możemy osiągnąć kilka widocznych efektów podczas zabiegu. Mezoterapia igłowa lub mikroigłowa to kolejny mój ulubiony zabieg, gdyż tu znowu pobudzamy naturalne procesy regeneracyjne skóry. W przypadku mezoterapii igłowej wprowadzamy odpowiednie koktajle w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt liftingu, nawilżania, czy spłycenia zmarszczek. Preparat wprowadzany jest śródskórnie. Wprowadzanie preparatów jeszcze silniej odbudowuje strukturę skóry widocznie spłyca zmarszczki i głęboko nawilża, a tego nigdy nie za wiele dla naszej skóry. Mezoterapia mikroigłowa polega na wprowadzeniu odpowiednich preparatów ale do tego wykorzystywany jest dermapen zakończony kilkoma malutkimi igiełkami. W trakcie zabiegu wykonywane są liczne nakłucia co wywołuje kontrolowany stan zapalny a wprowadzane preparaty lepiej wchłaniają się w skórę. Dzięki temu pobudza naturalne procesy skóry. Jak widzicie jesień wcale nie musi być taka złą. To doskonały czas na naprawę skóry i na zabiegi bardziej inwazyjne, gdyż nie ma ryzyka poparzenia słońcem.

Pielęgnacja skórek to temat dzisiejszego wpisu. Kilkakrotnie spotkałam się z pytaniem, czy usuwanie skórek jest korzystne, czy nie? Jakie są wady, a jakie zalety?
Może na początku zacznijmy od tego, czym jest obrąbek naskórkowy pot. zwany skórką.To nic innego, jak widoczna część wału paznokciowego w postaci naskórka narastającego na płytkę paznokcia. Więc po co nam ona? To bardzo ważna część paznokcia, ponieważ stanowi barierę ochronną dla drobnoustrojów. Zabezpiecza nie tylko przed wniknięciem brudu, kurzu, pyłów, ale przede wszystkim chroni przed mikroorganizmami znajdującymi się w otoczeniu, mogącymi powodować choroby paznokci.
Dlaczego usuwamy naskórek? Głównie ze względów estetycznych. Narastająca skórka nie wygląda dobrze przy pomalowanych paznokciach, nie możemy jej zamalować, bo w tym miejscu lakier i tak odpryśnie, a zostawiona sama sobie zajmuje sporo miejsca, więc przy malowaniu automatycznie pojawia się efekt odrostu. Jest to między innymi powód, dla którego usuwamy skórkę.
Czy więc warto usuwać skórki? Musimy przede wszystkim wiedzieć, że po wycięciu nasz organizm będzie się bronił. Obrąbek będzie narastał szybciej i stanie się twardszy. To naturalna reakcja. Wycięcie do zera nie jest bezpieczne, zwłaszcza u osób, ze skłonnością do pękania skóry. W tym momencie naruszamy naturalną barierę i osłabiamy ochronę paznokcia. Jeżeli skórki są delikatne i nie przeszkadzają tak bardzo wystarczy je delikatnie odsunąć kopytkiem. Nie zawsze konieczne jest wycięcie. Należy obserwować paznokcie i dostosowywać taki zabieg do ich potrzeb.
Dla przybliżenia wrzucam Wam budowe paznokcia 🙂 Ja nie usuwam skórek, delikatnie odsuwam je kopytkiem i nic sie nie dzieje 🙂

KOSMETYKI DO SKÓRY 
Kosmetyki te są efektem wieloletniej pracy, wzbogaconej wiedzą naukową biochemików, stworzoną z myślą o profesjonalnych kosmetologach i każdym, kto chce w domu zapewnić kompleksową pielęgnację swojej skóry.

EFEKTYWNY
Drobne wysypki, suchość skóry, zmarszczki, zmiany skórne z upływem czasu, plamy pigmentacyjne – problemy, które rozwiążesz przy pomocy kosmetyków ODA. Idealne połączenie naturalnych, przyjaznych dla środowiska składników oraz technologii organicznych alfa – hydroksykwasów (AHA) wzmacnia odporność skóry, sprzyja syntezie kolagenu i elastyny, aktywuje regenerację skóry oraz poprawia penetrację składników aktywnych zawartych w produktach.

NIEZAWODNY
W proces tworzenia naszych kosmetyków ODA zaangażowani są najzdolniejsi lekarze biochemii i kosmetolodzy z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki gromadzonej przez wiele lat wiedzy, litewskie laboratoria wytwarzają obecnie produkty promujące naturalną samoregulację skóry. 

Długofalowe oddziaływanie, skuteczne wyniki to  najważniejsze zadania tej marki. Cały zespół ODA dba o Twoją skórę, abyś mogła się nią cieszyć nie tylko dziś, ale także jutro. SKÓRA to coś więcej niż kosmetyki, to początek nowego życia.

Kwas migdałowy wykazuje właściwości bardzo podobne do kwasu glikolowego, ale znacznie trudniej wnika do skóry, co powoduje, że działa łagodniej i wolniej niż kwas glikolowy. Jest on bardzo bezpieczny dla skóry, ale też niezwykle skuteczny. Zabiegi złuszczania kwasem migdałowym mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być wykonywane praktycznie u każdego. Stosuje się go w celu odmłodzenia, w zaburzeniach rogowacenia, przebarwieniach, a dodatkowo w łojotoku i pielęgnacji skóry trądzikowej. Jest bardzo dobrze tolerowany, nie pozostawia rumienia nawet przy bardzo długim kontakcie ze skórą ( 20-30min). Złuszczanie po zabiegu jest bardzo delikatne. Istnieje możliwość łączenia kwasu migdałowego z innymi substancjami, np. kwasem pirogronowym, retinowym lub z mikrodermabrazją. Zabiegi kwasem migdałowym można wykonywać o każdej porze roku, a także przy każdym fototypie skóry, także u osób o opalonej skórze.

Nowa linia kosmetyków naturalnych MOOI oferuje 50% kwas migdałowy

Jesteś zainteresowana? Skontaktuj się z firmą EM Professional

Nowa kolekcja lakierów hybrydowych i solarnych Kinetics – Hedonist 
Znajdziecie w niej 8 wyjątkowych kolorów, obok których nie da się przejść obojętnie.
 W nowej kolekcji barwy inspirowane najnowszymi trendami świata mody wprost z wybiegów. 
Inspirowane kolekcją Dolce & Gabbana, Valentino, Marka Jacobsa, Gucci, Céline, Balenciaga 
Tego jeszcze nie było ! 

Zapraszamy do składania zamówień    

Sprawdźcie nasze kolory w nowościach !

Zabieg terapii mikroigłowej w połączeniu z kwasem enzymatycznym

Czym jest i na czym polega sam zabieg ?
– Siła mezoterapii opiera się na technice wprowadzania substancji aktywnych do najgłębszych warstw skóry z wykorzystaniem mikroigieł. Jest to największa przewaga mezoterapii w porównaniu do klasycznych kosmetyków, których znaczna część składników odżywczych nie przenika nawet przez warstwę naskórka. Mikroigiełki stanowią swoisty transporter substancji aktywnych zawartych w koktajlu kosmetycznym. Jego odpowiedni dobór sprawia, że mezoterapia znajduje szerokie spektrum zastosowań w problemach natury dermatologicznej.
Połączenie terapii mikroigłowej z peelingiem enzymatycznym pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Co potrzebne jest do wykonania zabiegu?

– Mleczko do demakijażu Freihaut, dermaroller z igłami (minimum) 1.0 mm , peeling enzymatyczny Pineapple Peel marki Perfect Image, serum dotleniające Freihaut, maska ( dotleniająca Oxygene Freihaut, wyciszająca Harmony Freihaut lub algowa wyciszająca ODA), krem wykończeniowy Freihaut Citrus SPF 30.

Jak wykonujemy zabieg?

Jest to 6 prostych kroków.

1. Wykonujemy demakijaż twarzy , mleczkiem marki Freihaut ( http://emprofessional.pl/produkt/mleczko-oczyszczajace/ )

2. Nakładamy kwas Pineapple Peel , przytrzymujemy na skórze twarzy 1- 2 minuty ( http://emprofessional.pl/produkt/pikw4/ )

3. Neutralizujemy peeling wodą

4. Za pomocą dermarollera ( http://emprofessional.pl/produkt/derma-roller/ ) wprowadzamy serum dotleniające Freihaut ( http://emprofessional.pl/produkt/concentrat-o2/ )

5. Na zakończenie zabiegu zaleca się nałożyć maskę dotleniającą Oxygene Freihaut, wyciszającą Harmony Freihaut (http://emprofessional.pl/produkt/harmony-mask/) lub algową nawilżającą ODA ( http://emprofessional.pl/produkt/oda-maska/ )

6. Rozprowadzamy krem końcowy – Freihaut Citrus Cream
(http://emprofessional.pl/produkt/1189/ )

Wskazania dla klientki po zabiegu : po zabiegu klientka nie może mieć kontaktu z promieniami słonecznymi ani nie powinna korzystać z solarium. Klientka nie może też wykonywać żadnych peelingów w domu. Powinna stosować krem z filtrem.
Zaleca się także stosowanie serum z wit. C marki ODA (http://emprofessional.pl/p…/kojace-serum-z-witamina-c-30-ml/ ), które pozwoli na przyspieszenie regeneracji skóry 🙂

OFERTA DLA SALONÓW KOSMETYCZNYCH  

Planujesz wzbogacić ofertę swojego salonu o depilację laserową? 
Chcesz mieć w swojej ofercie tą atrakcyjną opcję, jednocześnie nie inwestując w drogi sprzęt ? 
Odezwij się do nas !  
Oferujemy wynajem lasera diodowego najwyższej jakości, który skutecznie usuwa zbędne owłosienie.
Co jeszcze w naszej ofercie?
– komfort zabiegu dzięki nowoczesnemu systemowi chłodzenia
– oferujemy materiały reklamowe
– atrakcyjna oferta cenowa wynajmu 

Nasza oferta skierowana jest głównie do województw : dolnośląskiego oraz łódzkiego.

Kontakt: 505871108

lub za pośrednictwem Facebook’a ( https://www.facebook.com/poradnikkosmetyczki/
http://emprofessional.pl/wynajem-lasera/

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram